BİZDEN HABERLER


Büromuzun profesyonel tarihindeki kilometre taşlarını ve önemli gördüğümüz haberlerimizi bugünden geriye dönük olarak aşağıda bulabilirsiniz.


 

23 Mayıs 2019 : Hukuk Büromuz 18-23 Mayıs 2019 tarihleri arasında Boston'da düzenlenen 141.INTA (Fikri Mülkiyet Hakları Birliği) Konferansında temsil edilmiştir.


3 Aralık 2018 : Dünyanın en büyük 'sanal gerçeklik gözlük' üreticisi Oculus VR, LLC'nin ticari unvanı, Facebook tarafından satın alınması sonrasında Facebook Technologies, LLC oldu. OCULUS markaları ülkemizde Hukuk Büromuz tarafından korunan bu küresel devin unvan değişikliği ülkemizde Büromuzca yürütüldü ve Facebook Technologies, LLC adına tescil edildi.
 

4 Ocak 2018 : Dünyanın yaşayan en ünlü kinetik heykel sanatçısı Anthony Howe, telif haklarının ülkemizde korunması amacıyla Büromuzla anlaştı. Howe'un dünya üzerindeki saygınlığını gösteren önemli olaylardan biri, 2016 Rio Yaz Olimpiyatlarının -sanatçı tarafından bu olimpiyat için özel olarak yarattığı- Cauldron heykeli ile açılmasıdır https://www.youtube.com/watch?v=fC6XZLbBr-s. Heykelleri ile dünyayı hipnotize eden büyük sanatçının, eserlerini korumak amacıyla Büromuzu tercih etmesi bizi gururlandırmıştır.


22 Aralık 2017 : Dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından INSTAGRAM, ülkemizde tanınmış marka olarak tanındı.

Tanınmş markalar Paris Sözleşmesine göre "bağımsız ekonomik olgu" kabul edilen ve güncel markalara nazaran daha geniş korumaya sahip küresel işaretlerdir.  

INSTAGRAM markasının ülkemizde tanınmış marka olarak kabul edilmesi ile ilgili süreç Büromuz tarafından yürütülmüş ve INSTAGRAM 2017 yılında T/03173 özel sayı ile Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, Türkiye'de "tanınmış marka" olarak ilan edildi. 
 

15 Temmuz 2016 : Ünlü içecek devleri Coca Cola ve Monster Energy, "Burn" enerji içeceklerinin Monster Energy bünyesinde devir alınması konusunda dünya üzerinde anlaşmışlardır. "Burn" markalarınn Türkiye'deki devir işlem süreçleri müvekkil Energy Beverages LLC adına Hukuk Büromuz tarafından gerçekleştirilmiştir.