BİZDEN HABERLER


Büromuzun profesyonel tarihindeki kilometre taşlarını ve önemli gördüğümüz haberlerimizi bugünden geriye dönük olarak aşağıda bulabilirsiniz.

28 Şubat 2019 : Hukuk Büromuz 18 Mayıs - 23 Mayıs 2019 tarihleri arasında Boston'da düzenlenecek olan 141. INTA (Fikri Mülkiyet Hakları Birliği) Konferansında temsil edilecektir.


3 Aralık 2018 : Dünyanın en büyük 'sanal gerçeklik gözlük' üreticisi Oculus VR, LLC'nin ticari unvanı, Facebook tarafından satın alınması sonrasında Facebook Technologies, LLC oldu. OCULUS markaları ülkemizde Büromuz tarafından korunan bu küresel devin unvan değişikliği ülkemizde yine Büromuzca yürütüldü ve Facebook Technologies, LLC adına tescil edildi.

4 Ocak 2018 : Dünyanın yaşayan en ünlü kinetik heykel sanatçısı Anthony Howe, telif haklarının ülkemizde korunması amacıyla Büromuzla anlaştı.Howe'un dünya üzerindeki saygınlığını gösteren önemli olaylardan biri, 2016 Rio Olimpiyatlarının açılışını özel davetli olarak yapmasıdır. 2016 Yaz Olimpiyatları, Howe'un bu olimpiyat için özel olarak yarattığı Cauldron heykelinin, olimpiyat meşalesi ile aydınlatılması ile gerçekleşmiştir: https://www.youtube.com/watch?v=fC6XZLbBr-s . Heykelleri ile dünyayı hipnotize eden büyük sanatçının, Türkiye'deki fikir ve sanat eserlerini korumak amacıyla Büromuzu tercih etmesi bizi gururlandırmıştır.


22 Aralık 2017 : Dünyanın en büyük sosyal medya mecrası kabul edilen INSTAGRAM, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tanınmış marka olarak tanındı.

Tanınmş markalar Paris Sözleşmesine göre "bağımsız bir ekonomik olgu" kabul edilen ve güncel markalara nazaran daha geniş hukuki korumaya sahip olan küresel işaretlerdir. IINSTAGRAM markasının ülkemizde tanınmış marka olarak kabul edilmesi ile ilgili yasal süreç Hukuk Büromuz tarafından yürütülmüş ve INSTAGRAM 2017 yılında T/03173 özel sayı ile Türkiye'de de "tanınmış marka" olarak ilan edilmiştir.